Wybierz akwen
Region
Data startu
Długość rejsu
Wiek jednostki
od 0 do10 lat
Długość jednostki
od 2 do 10 ft
od 2 do 10 m
Liczba koi
od 2 do 10
Liczba kabin
od 2 do 10
Liczba toalet
od 2 do 10
Typ jednostki
Dowolny
Model jednostki
Cena w EUR

Tajwan - czarter jachtów, przewodnik, opisy, trasy, zdjęcia

Czartery jachtów Tajwan Tajwan Miejsce z cudowną przyrodą, pięknymi jeziorami między malowniczymi górami, skalistym wybrzeżem oraz parkami narodowymi pełnymi niesamowitych skalnych formacji.

Tutaj sprawdzisz oferty czarteru jachtu w kraju: Tajwan »

Tajwan (Republika Chińska) Państwo nieuznawane przez większość społeczności międzynarodowej, leżące w południowo-wschodniej Azji na wyspie Tajwan (dawniej Formoza) u wybrzeży Chińskiej Rrpubliki Ludowej. Tajwan składa się z dużej wyspy zwanej Tajwanem i 21 przybrzeżnych wysp wchodzących w skład Archipelagu Peskadorów.

Tajwan cechuje się stosunkowo ciepłym klimatem - temperatury na ogół są wysokie, jeśli chodzi o tereny nizinne i przedgórza. Zimą średnie temperatury wynoszą 15 °C (na południu temperatury dochodzą do 20 °C), latem jest gorąco i średnie temperatury wynoszą 28 - 30 °C. Jednocześnie Tajwan jest bardzo wilgotną i deszczową wyspą. Największe opady notuje się latem, podczas gdy zimy są suche i słoneczne. Charakterystyczną cechą klimatu są huragany, które w Azji są nazywane tajfunami. Okres występowania tajfunów przypada na koniec lata i początek jesieni. Tajwan rocznie nawiedza od trzech do czterech tajfunów.

Stolicą wyspy jest miasto Tajpej, które przyciąga miłośników sztuki orientalnej z całego świata. Warte odwiedzenia jest National Palace Museum, z wielkimi zbiorami sztuki chińskiej, ocalonymi z Zakazanego Miasta. Warto odwiedzić również mauzoleum powstałe po śmierci prezydenta Chiang Kai-sheka. W stolicy znajduje się także jeden z najsłynniejszych na świecie wieżowców, Taipei 101. Budynek nawiązujący wyglądem do bambusowej tyczki, 101 pięter, a piętrowe windy wjeżdżają na górę z prędkością 60 km/h. Na 89 oraz 91 piętrze znajdują się platformy widokowe. Drapacz chmur posiada specjalną konstrukcję chroniącą przed trzęsieniami ziemi i tajfunami.

Zwiedzając Tajpej warto wybrać się na jeden z nocnych targów, najpopularniejsze to Shilin i Hwahsi. To znajdujące się pośród wąskich uliczek skupiska sklepików, handlarzy i restauracyjek, tętniące życiem do późnych godzin nocnych.

Jednak bogactwo Tajwanu to przyroda. Połowa obszaru Tajwanu pokryta jest lasem. Najpiękniejsza roślinność występuje w górach – wiecznie zielone drzewa, lasy bambusowe i palmy. Do najbardziej atrakcyjnych przyrodniczo miejsc należą Yangmingshan – park z licznymi źródłami siarczanowymi, jeziorami i rzekami (oddalony od Tajpej ok. 40 minut jazdy autobusem); Wulai z gorącymi źródłami i wodospadami oraz Sitou – leśny park rekreacyjny z bardzo bogata roślinnością.

Ciekawostki i porady

- Wyspa jest terenem intensywnej aktywności sejsmicznej - niewielkie wstrząsy (do 5 stopni) występują na porządku dziennym. Ulewne deszcze podczas tajfunów (nawet do 1000 mm w ciągu doby), które najczęściej występują od kwietnia do października, powodują osuwanie się ziemi, gwałtowny przybór wód w potokach i rzekach oraz powodzie. Podczas tajfunu nie należy wychodzić na zewnątrz, bądź w przypadku konieczności wyjścia - zachować szczególne środki ostrożności z uwagi na obfite deszcze i bardzo silne wiatry. Zaleca się słuchanie komunikatów nadającej w języku angielskim miejscowej stacji radiowej International Community Radio Taiwan (ICRT) - FM 100,7 MHz (Tajpej i Kaohsiung), FM 100,1 MHz (Taichung), FM 100,8 MHz (Chiayi), bądź online.

- Utrata paszportu powinna być zgłaszana na posterunku policji w miejscu, gdzie miało miejsce zdarzenie, a następnie w Warszawskim Biurze Handlowym w Tajpej, gdzie można starać się o wydanie nowego dokumentu paszportowego. W ramach działalności konsularnej WBH upoważnione jest m.in. do pełnej opieki konsularnej nad obywatelami polskimi przebywającymi na Tajwanie, wydawania paszportów (biometrycznych i tymczasowych), wydawania wiz dla obcokrajowców, legalizacji dokumentów oraz pozostałych czynności z zakresu obywatelstwa i stanu cywilnego.

- Obowiązujący na Tajwanie kodeks karny przewiduje wyjątkowo surowe kary (z karą śmierci włącznie) za przemyt, handel oraz posiadanie substancji odurzających (narkotyków).

- Tajwan jest miejscem bardzo bezpiecznym, o niskiej przestępczości pospolitej. Nie odnotowano tutaj dotychczas ataków terrorystycznych. Tajwańczycy są ogólnie uprzejmi i uczciwi, z bardzo pozytywnym nastawieniem do obcokrajowców.

- W lokalnych wydziałach policji działają sekcje dla cudzoziemców, które zatrudniają funkcjonariuszy mówiących po angielsku; numery telefonów w większych miastach Tajwanu: Tajpej (02) 25566007, Kaoshiung (07) 2154342, Tainan (06) 2229704, Taichung (04) 3273875, Taitung (089) 334756, Pingtung (08) 7336283.

Najnowsze porady żeglarskie Charter Navigatora

Tankowanie jachtu w Chorwacji i nie tylko

Mimo iż jachty z definicji posiadają „pędnik wiatrowy”, czyli żagle, nie mniej ważny jest sprawny silnik i pełny bak. A ponieważ przed końcem czarteru należy uzupełnić zużyte paliwo, tankowanie na wodzie raczej Was nie ominie. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak się do tego...

Sylwester tuż, tuż, co powiecie na czarter w Chorwacji?

Sylwester zbliża się wielkimi krokami i czas najwyższy zastanowić się, w jaki sposób zamierzamy uczcić tę zacną okazję. A podsumowując wydarzenia 2020 roku, można śmiało założyć, że chyba wszyscy mamy ochotę zakończyć go jak najszybciej. I to z przytupem. Mając to na...

Jak czarterować jachty w sezonie 2021?

W związku z sytuacją epidemiczną każdy ma dylemat czy jak zwykle czarterować jachty przed sezonem czy czekać na ostatnią chwilę. Podpowiadamy co może być najlepszym wyborem w tych trudnych dla nas wszystkich czasach. Ale na pewno jak możemy, nie rezygnujmy z wakacji!

Ster strumieniowy - jak to działa

Ster strumieniowy to bardzo pożyteczne urządzenie, bardzo usprawniające manewrowanie jachtem. Jest ono szczególnie pomocne dla nie zawodowych sterników, którzy pływając od czasu do czasu nie są często w stanie nabrać wystarczającej wprawy w manewrach portowych, szczególnie przy...

NASZE MARKI